Czarne zgodnie z planem

Nie było niespodzianki. Czarne zdecydowanie pokonały w sobotnie popołudnie AZS Wrocław 5:0, a świetny mecz i dublety zaliczyły Patricia Hmirova i Dżesika Jaszek.

Ekipa z Dolnego Śląska była tylko tłem dla Czarnych, które dzieliły i rządziły. Pierwsza połowa jednak obfitowała w multum niewykorzystanych szans przez gospodynie. Zaczęło się już w 11. minucie, kiedy to w polu karnym faulowana była Patricia Hmirova. Sama poszkodowana chciała wymierzyć karę, trafiając z jedenastego metra jednak. Jej intencje świetnie wyczuła Anna Bocian, broniąc rzut karny. Gospodynie jednak się nie poddawały i uparcie dążyły to strzelenia gola. Udało się to w 33. minucie, kiedy to Marta Cichosz pięknym strzałem przelobowała bramkarkę przyjezdnych.

W przerwie kibice mogli usłyszeć ostrą rozmowę mobilizującą w szatni Czarnych. Grzegorz Majewski przeprowadził kilka roszad, co poskutkowało znacząco. Już w 52. minucie było już 2:0, kiedy to prawą stroną boiska uciekła Dżesika Jaszek, po czym sprytnym strzałem pokonała Annę Bocian. Dziewięć minut później po dograniu Cichosz, tym razem głową ponownie trafiła Jaszek. Końcówka to już czas Patricii Hmirovej, która w 82. i 89. minucie zdobyła dublet.

Pochwalić po raz kolejny trzeba też organizację spotkania. Czarne po raz pierwszy w historii przeprowadziły własnymi siłami transmisję z meczu oraz przedstawiły nową klubową maskotę.

• Patrycja Matla (Czarni) (47%, 32 Votes)
  • Patricia Hmirova (Czarni) (29%, 20 Votes)