PWSZ pokonał Mistrza Słowacji

Świetnie spisały się w weekend piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych, które w ostatnim spotkaniu kontrolnym pokonały Mistrza Słowacji – Slovan Bratysława.

Pierwsza połowa to wyrównana gra obu zespołów, lecz optycznie przeważała polska drużyna. W samej końcówce pierwszej połowy udokumentowała przewagę swojej ekipy Karolina Ostrowska, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Po zmianie stron mistrz Słowacji nacierał i sprawił sporo kłopotów PWSZ-owi. Jednak to podopieczne Jasińskiego pokazały, że są w lepszej formie i już w 75. minucie Monika Kędzierska ustaliła wynik spotkania na 0:2.

Już w sobotę AZS PWSZ Wałbrzych zagra z SMSem Łódź w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Slovan Bratysława – AZS PWSZ Wałbrzych 0:2
0:1 Karolina Ostrowska 44′
0:2 Monika Kędzierska 76′
AZS PWSZ: Sapor, Szewczuk, Mesjasz, Ostrowska, Kędzierska, Rozmus, Kuciewicz, Głąb, Rędzia, Pluta, Fabova oraz Dereń, Głowacka. Trener: Kamil Jasiński