#Ekstraliga : Show Czarnych w próbie generalnej
Ekstraliga I liga Polska

Zespół Czarnych pokonał w ostatnim meczu sparingowym pierwszoligową Resovię Rzeszów 8:2. Rywalki zespołu z Sosnowca na początku spotkania były nieco przestraszone, co wykorzystał zespół gospodyń obejmując pewne prowadzenie. Z czasem jednak zespół Resovii zaczął bardziej zagrażać bramce Szymańskiej, czego efektem były dwa, jak się później okazało honorowe gole. Po zmianie stron Ekstraligowiec zagrał już zdecydowanie lepiej, czego efektem były kolejne trzy trafienia. Mecz zakończył się wynikiem 8:2, a trenerzy obu zespołów po końcowym gwizdku nie kryli zadowolenia z możliwości rozegrania tego wartościowego sparingu.

Grzegorz Majewski (Trener Czarnych Sosnowiec):
Nie do końca jesteśmy zadowoleni z pierwszej połowy w naszym wykonaniu, gdyż nie wyglądało to tak jak oczekiwaliśmy. Na pewno wpływ na to spotkanie miały ciężkie treningi, jakie dziewczyny odbyły ostatnimi czasy. Dopiero teraz będziemy powoli łapali świeżość i myślę, że z meczu na mecz będzie wyglądało to lepiej. Natomiast druga połowa wyglądała już zdecydowanie lepiej i tutaj praktycznie nie można było się do niczego przyczepić. Natomiast na pewno przed nami jeszcze pozostają pewne detale, nad którymi musimy się skupić, aby być jeszcze lepszym zespołem.

Paweł Szurgociński (Trener Resovii Rzeszów):
Bardzo pożyteczna lekcja dla naszych zawodniczek. Zobaczyły, jak wygląda profesjonalna drużyna kobiet. Dziękujemy za możliwość rozegrania sparingu. Po pierwszych piętnastu minutach opadła “trema” i moje zawodniczki zaczęły grać, a nie wybijać piłkę. Dzięki czemu zdobyliśmy dwie bramki do przerwy. Cieszy mnie to, że dziewczyny potrafiły wychodzić spod pressingu przy wprowadzaniu piłki do gry, szczególnie w pierwszej połowie – efektem była druga bramka. Po przerwie było nam już ciężej ze względu na lepszą organizację zespołu Czarnych.