Derby dla Czarnych

W sobotę w spotkaniu dziewiątej kolejki Ekstraligi Czarne Sosnowiec po raz kolejny potwierdziły swoja dobrą formę i dominacje w województwie śląskim, pokonując GieKSę 4:1.

Od pierwszych minut gra mogła się podobać. Czarne miały przewagę, ale nie było kunktatorstwa, tylko dobra i szybka gra. GieKSa postawiła solidny opór, który gospodynie przełamały w 27. minucie. Wtedy to kapitan Joanna Operskalska dała prowadzenie. Potem dopiero w 40. minucie znakomitą akcję przeprowadziły podopieczne Majewskiego. Patricia Hmirova zagrała piłkę w pole karne prosto na głowę Patricii Fischerovej, a ta wpakował ją do siatki Ludwiczak. Jeszcze przed przerwą Dżesika Jaszek dobiła GieKSiary golem na 3:0.

Po przerwie wyraźnie tempo spadło. Wszystko ożywiło się dopiero w 70. minucie, kiedy to Agata Sobkowicz strzałem głową pokonała Szymańską. Już chwile później odpowiedziały gospodynie. Dżesika Jaszek ponownie strzałem w krótki róg ustaliła wynik spotkania.