Rekord Bielsko-Biała melduje się w pierwszej lidze
I liga II liga Polska

Po latach pukania do zaplecza Ekstraligi Rekordu – w końcu wrota zostały otwarte. Drużyna z Bieslka-Białęj w cuglach wygrała barażowy dwumecz ze Spartą Daleszyce.

Losy tej bitwy praktyczni rozstrzygnęły się tydzień temu, kiedy to Rekordzistki w Daleszycach wygrały 5:1. Dziś tylko dopełniły formalności, lecz litości dla przeciwniczek nie miały i wbiły przed własną publiką aż cztery gole.

Zmorą dla zawodniczek Sparty była niewątpliwie Katarzyna Moskała, której niemal każdy kontakt z piłką znamionował groźną sytuację pod bramką drużyny z Daleszyc. W początkowych minutach, w kilku idealnych sytuacjach zabrakło naszym zawodniczkom precyzji, ale ani przez moment nie było wątpliwości, kto będzie zwycięzcą w spotkaniu. Jeszcze przed przerwą bielszczanki dwukrotnie pokonały bramkarkę przyjezdnych, podkreślając posiadaną przewagę w ten wymierny sposób. Nie inaczej wyglądał mecz po zmianie stron, większość czasu gry w posiadaniu piłki były biało-zielone, przyjezdne ledwie dwukrotnie zbliżyły się w ścisłe okolice bramki Justyny Kuś, która w zasadzie nie miała okazji do szczególnie trudnych interwencji. Natomiast pod bramką Sparty trwał festiwal… marnowanych okazji. Udało się jednak zdobyć dwa kolejne gole i w efektowny sposób zakończyć, jakże dla „rekordzistek” udany, sezon 2017/2018.

Pomeczowa opinia trenera Rekordu Marcina Trzebuniaka: – Chciałbym podziękować wszystkim zawodniczkom i trenerom za współpracę przez cały rok, bez Was nie byłoby tego awansu! Drużynie za ciężki rok pracy, poświęceń i cierpliwości. Wszystkim kibicom za wsparcie i wiarę, że ten awans będzie nasz! Gratuluje raz jeszcze i dziękuję.