3 grudnia 2022

image

Na 9 września PZPN zaprosił przedstawicieli klubów Esktraligi futsalu kobiet. Tematem dyskusji ma być formuła rozgrywek na sezon 2015/2016. Już w poprzednim sezonie 9 klubów na 10 było za podzialem drużyn na grupy: północna i południową. Cztery drużyny zawiesiły rozgrywki na znak protestu przeciw nie uwzględnieniu przez PZPN prośb tych ekip.

     Nie warto wracąć do tego co było przyczyną. Od listopada, po rozgrywkach na trawie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że drużyny kobiece zagrają w podzielonej na grupy Ekstralidze. Taka sytuacja pozwoliłaby klubom na duże oszczędności, gdyż koszty dojazdow, dalekich, niekiedy połączone z noclegami są zbyt duże (mecze rozgrywane sa w godzinach popołudniowych, wieczornych). To główny powód na który powołują się goście PZPN.    

Rozmowy mają dotyczyć dalszych rozgrywek, po zakończeniu meczów w grupach. Czyli wyłonieniu mistrza Polski i dalszych miejsc. Ważną sprawą są opłaty dla sędziów jakie muszą ponosić gospodarze meczów. Czy centrala piłkarska pochyli się nad tym i na siebie weźmie zepewnienie opłat arbitrów. Być może padną inne pytania?

  To ważne, gdyż płeć żeńska atakuje. Coraz więcej dziewcząt chce grać w piłkę nożną, futsal.

Jacek  Piotrowski

Dawid Gordecki

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: