#UWCL : Barca postawiła się hegemonowi
Świat UEFA Womens Champions League

Na deser pierwszych spotkań ćwierćfinałowych Ligi Mistrzyń obejrzeliśmy hitowe spotkanie wielkiego Lyonu z mającą wielkie ambicje (i Lieke Martens) FC Barceloną.

Przy ponad 15 tysiącach kibiców wielki Olympique ruszył od początku ‘z kopyta’. Masa okazji w pierwszej połowie zakończyła się golem dopiero w 44. minucie. Wtedy to Dzsenifer Marozsán po dograniu Lucy Bronze umieściła piłkę w prawym rogu bramki strzeżonej przez Sandrę Panos. W drugiej połowie do głosu doszła Barca. W 72. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Andonovej Patricia Guijarro głową wyrównała stan spotkania. Olympique nie byłby sobą, gdyby się nie odgryzł. Siedem minut później niezawodna Ada Hegerberg ustaliła wynik spotkania na 2:1.

Rewanż na Mini Estadi w Barcelonie już za tydzień.

22.03.2018, Décines-Charpieu (Groupama Stadium)
OLYMPIQUE LYONNAIS vs FC BARCELONA 2-1 (1-0)

1-0 Dzsenifer MAROZSAN 44′
2-0 Patricia GUIJARRO 72′
2-1 Ada HEGERBERG 79′

widzów: 15 104
sędzia: Pernilla Larsson (Szwecja)
wykluczenie: Francesc Sanchez Bas (trener FC Barcelony) 81′

LYON: Sarah Bouhaddi – Lucia Bronze, Wendie Renard (c), Griedge Mbock Bathy Nka, Amel Majri – Delphine Cascarino (Shanice Van de Sanden 67′), Amandine Henry, Saki Kumagai (Camille Abily 78′), Eugénie Le Sommer – Dzsenifer Marozsán, Ada Hegerberg.

FCB: Sandra Paños – Fabiana, Marta Torrejón, María León, Melanie Serrano – Vicky Losada (c) (Aitana Bonmati 83′), Élise Bussaglia, Patricia Guijarro – Andressa Alves (Natasa Andonova 66′), Toni Duggan (Alexia Putellas 76′), Lieke Martens