26 września 2022

Trening techniczno-taktyczny o charakterze budowanie wytrzymałości tlenowej. Kompleksowe ćwiczenie z wykorzystaniem całej kadry zespołu w jednym ciągu ćwiczenia. Różne sektory boiska, wiele elementów techniczno-taktycznych sytuacyjnych, które występują w meczach zakończone uderzeniem na bramkę.

image

Opis :
[1] zawodnik A gra piłkę z zawodnikiem B na tzw. 'trójkąt’, zawodnik A zagrywa do zawodnika B, zawodnik B do zawodnika D, zawodnik D gra „przygotowaną” piłkę zawodnikowi C, którą wykańcza te rozegranie uderzeniem na bramkę.
Przejście A-B-C-D.

[2] zawodnik D gra na 'trójkąt’ z zawodnikiem E po czym zawodnik ten E uderza na bramkę. Przejście D-E.

[3] zawodnik E  otrzymuje piłkę od zawodnika F i zagrywa do zawodnika G, który wykonuje podanie do F ten zagrywa do I, ten do G , ten do H, który wykonuje dośrodkowanie do zawodnika I a ten kończy tę sekwencję podań uderzeniem na bramkę i wykonuje elementy ćwiczeń koordynacyjnych na drabince. Przejście E-F-G-H-I-A.

Jak widać 3 bramki, każde rozegranie zakończone uderzeniem na bramkę i wiele charakterystycznych zachowań, rozegrań mających wielokrotnie miejsce na meczach ligowych. Idealne ćwiczenie kompleksowe na całym boisku zarówno elementy techniczno-taktyczne jak i świetna podstawa do budowania wytrzymałości tlenowej.

Dawid Gordecki

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: