26 września 2022

image

KKS Katowice to nowa ekipa, która przystąpi do rozgrywek III-ligi kobiet na Śląsku.
Wydaje się, że Katowiczanki będą najmłodszym zespołem na tym szczeblu rozgrywek.
Drużynę tworzą w większości dziewczyny z rocznika 2000-2002.
Jak się zwykło mawiać o Katowiczankach „młody zespół w którym grają bardzo ładne dziewczyny”.
Trenerem KKS Katowice jest Tomasz Nawrocki.
Nieco historii:
Klub powstał stosunkowo niedawno bo w listopadzie 2014r.
Część dziewczyn trenowała wcześniej w 1.FC AZS AWF Katowice okres ten nie był długi. Grupę młodzieżową prowadzili Natalia Nosalik i Tomasz Nawrocki jednakże na wskutek braku zapewnienia odpowiednich warunków dziewczynom do trenowania(brak sprzętu, opłacanie turniejów, dojazdów z własnej kieszeni przez zawodniczki i trenera)jak i ogromnych problemów finansowych, brak wypłaty dla trenera wszystkie dziewczyny bezapelacyjnie postanowiły odejść z klubu wraz z trenerem i założyć KKS Katowice. Nie jest żadną tajemnicą jak wyglądała i obecnie wygląda sytuacja w 1.FC AZS AWF Katowice.  Najpierw odeszła młodzież wraz z trenerem, a potem cała reszta.
Jak się później okazało był to strzał w przysłowiową „10” dziewczyny pod wodzą trenera Tomasza Nawrockiego zaczęły dość szybko odnosić małe sukcesy(wygrana w dwóch turniejach futsalowych Christmas Cup Chorzów, EkoBet Tychy) by na samym końcu wygrać Kobiecą Ligę Orlika 2015r. Po drodzę drużyna zaliczyła start na MP U-14 futsal kobiet, a także MP w piłce nożnej plażowej Ustka 2015r. Katowiczanki są bardzo młodym i mało doświadczonym zespołem jednak na boisku zawsze dają z siebie wszystko.  Jak widać w krótkim czasie młode piłkarki z Katowic bardzo się rozwinęły piłkarsko. 

Spytaliśmy trenera KKS Katowice jak obecnie wygląda sytuacja w klubie.
Jesteśmy chyba najmłodszym klubem na Śląsku, dziewczyny trenują najkrócej ze wszystkich, a mimo to udało się zbudować całkiem fajny i ciekawy zespół.
Nie wątpliwie największym sukcesem było wygranie bez większych problemów Kobiecej Ligi Orlika 2015r. To była nagroda dla nas wszystkich za ciężką pracę jaką wykonaliśmy wszyscy wspólnie razem. Z drugiej strony była to również dedykacja oraz mówiąc prostym slangiem diss dla pewnych osób. Po tym małym sukcesie wraz z dziewczynami postanowiliśmy, że spróbujemy iść o wiele dalej i przystąpimy do rozgrywek w III-lidze kobiet.
Na pewno na początku będziemy płacić mocne frycowe ale najważniejsze jest doświadczenie jakie zdobądą dziewczyny. Myślę, że za rok jeśli dalej będziemy grać w III-lidze będzie to o wiele lepiej wyglądało no chyba, że awansujemy w tym sezonie do II-ligi(śmiech).  Każdy początek jest trudny i jestem na to przygotowany wraz z zespołem. Liczę, że pomimo młodego zespołu pokażemy się z dobrej strony. Miałem okazję po meczach nieraz zobaczyć czym jest piłka nożna dla moich zawodniczek, jakie emocje z nich wypływają kilka razy widziałem łzy po przegranych meczach. Fakt ten uświadczył mnie, że one chcą trenować, grać, a piłka nożna jest dla nich bardzo ważna. Dość często dostawałem pytania czy nie za wcześnie na III-ligę?  Mocno się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku jeśli nie teraz to kiedy? Wiele osób ze światka kobiecej piłki mówiło mi jasno: wystartuj z nimi nie ma na co czekać, zgłoś drużynę i grajcie(przy okazji pozdrawiam gorąco te osoby i serdecznie dziękuję za wsparcie).
Brama do świata seniorskiej piłki została otwarta to będzie dla dziewczyn ogromne wyzwanie ale i przygoda, która miejmy nadzieję będzie trwać jak najdłużej.
Cieszy również fakt, że pojawiają się u nas młode dziewczyny chcące trenować w naszym klubie. Najmłodsza nasza zawodniczka jest z rocznika 2008.
Tak więc nabór trwa cały czas i serdecznie zapraszamy każdego kto chce spróbować swoich sił w naszym klubie”

Dawid Gordecki

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: