30 września 2022

image

  Przyszłe gwiazdy reprezentacji grające za granicą są monitorowane przez sekcje monitoringu i rozwoju młodych polskich piłkarzy.
Niestety na oficjalnej liście talentów , która znajduje się na stronie gramydlapolski.pl widnieje TYLKO 13 PIŁKAREK, gdy młodych piłkarzy jest ponad 150..
Są wśród nich bardzo utalentowane Polki, mamy wielką nadzieję że w przyszłości będą stanowić o sile Polskiej Reprezentacji.

MŁODE POLKi grające za granicą monitorowane przez skauting PZPN (gramydlapolski.pl):
/w nawiasie: klub, rok urodzenia, pozycja na boisku/

* Katarzyna Szynal (OGC Nice, 1991, pomocnik)
* Vanessa Reschka (Rot Weiss Ahlen, 1996, obrońca)
* Julia Matuschewski (1FFC Frankfurt,
1997, napastnik)
* Julia Gruscha (SV Bayer Wuppertal, 1998, napastnik)
* Sussanne Agacinski (SG Vorhalle 09, 1998, obrona)
* Adriana Babinska (Coquitlam Metro Ford Soccer Club, 1999, napastnik)
* Marika Winska (Anderlecht Bruksela, 1999, obrońca)
* Zuzanna Mroczko (SV Kottweiler-Schwanden, 1999, pomocnik)
* Nicol Eckerle (SC Freiburg, 1999, napastnik)
* Julia Pilk ( VV Baronie, 2000, pomocnik)
* Izabella Janus ( Victoria Haldas FC, 2000, pomocnik)
* Dominika Damska (FSC Monchengladbach, 2000, napastnik)
* Marika Purgacz  (SV Veno F1, 2006, napastnik)

Gramy dla Polski to sekcja monitoringu i rozwoju młodych polskich piłkarzy pod przewodnictwem Główniego Koordynatora zagranicznego skautingu PZPN , Macieja Chorążyka. Baza skautingu GRAMY DLA POLSKI została utworzona w celu wyszukiwania, monitorowania rozwoju i sprawdzania występujących w klubach krajowych oraz zagranicznych potencjalnych kandydatów do gry w reprezentacjach Polski i w różnych kategorii wiekowych przez skautów PZPN.

Inicjatywa powstała w roku 2008, której głównym założeniem było stworzenie portalu internetowego umożliwiającego kontakt między piłkarzami pochodzenia polskiego przebywającego na emigracji. Twórcą jest Tomasz Rybicki , obywatel polski mieszkający na stałe w Niemczech  w regionie Zagłębia Ruhry. W roku 2013 r. po przeprowadzonych rozmowach z Głównym Koordynatorem zagranicznego skautingu Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) Panem Maciejem ChorążykiemTomasz Rybicki zostaje powołany na stanowisko Skauta PZPN w Niemczech. Od tego momentu – poprzez współpracę z PZPN-em – dotychczasowa forma działania GRAMY DLA POLSKI przeradza się w projekt o znacznie szerszym zasięgu. Powstaje dedykowana strona internetowa www.gramydlapolski.pl, za pośrednictwem której wszyscy piłkarze pochodzenia polskiego mogą zgłosić swoją kandydaturę do gry w Reprezentacji Polsk iw różnych kategoriach wiekowych. Po zarejestrowaniu, profil potencjalnego zawodnika analizowany jest przez skautów z ramienia Polskiego Związku Piłki Nożnej  i przedkładany selekcjonerowi danej kadry. Należy również nadmienić, iż ww. strona służy również wszystkim skautom działającym na rzecz i dobra polskiej piłki nożnej.

 

Dawid Gordecki

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: