Górnicze Pendolino przejechało przez Białą Podlaską

Szesnaste derby Lubelszczyzny za nami. Niespodzianki nie było. Będący w świetnej formie Górnik Łęczna wbił w Białej Podlaskiej kolejne sześć bramek w tym sezonie. Podopieczne Piotra Mazurkiewicza wróciły tym samym na fotel lidera, który utraciły tylko chwilowo po wygranej Medyka z AZS UJ Kraków.

Gospodyniom starczyło tylko sił na skuteczną obronę tylko w pierwszych dziesięciu minutach. Wtedy to Emilia Zdunek po zespołowej akcji otworzyła wynik meczu. Podwyższyła go dwadzieścia pięć minut później Dżesika Jaszek, a jeszcze przed przerwą na 0:3 trafiła Ewelina Kamczyk. Górniczki na wiele podopiecznym Michała Kwietnia nie pozwalały. W 51. minucie z rzutu karnego na 0:4 trafiła ponownie Zdunek. Dziewięć minut później podwyższyła Jaszek. Prezent na urodziny sprawiła sobie Anna Sznyrowska, ustalając wynik spotkania na 0:6.

Mecz w Białej był też szczególny z innego powodu. Natasza Górnicka rozegrała 200 spotkanie w Ekstralidze.

Ekipa z Łęcznej pędzi jak rozpędzone Pendolino. W rundzie rewanżowej w dwóch spotkaniach zdobyła komplet punktów i strzelił dwanaście bramek, nie tracąc ani jednej.

W ostatniej w tym roku czternastej kolejce AZS PSW Biała Podlaska już w środę w Krakowie zagra z Jagiellonkami, A Górniczki trzy dni później zagrają u siebie z Olimpią Szczecin.