Królowe górą po zaciętych derbach Warszawy
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

– fot. Marcin Selerski

Takie otwarcia to my lubimy. W spotkaniu inaugurującym rozgrywki grupy północnej Ekstraligi Futsalu Kobiet AZS AWF Warszawa pokonał w hali na Banacha AZS UW 2:1.

Bardzo ciekawe i zacięte spotkanie. W 11. minucie gry na prowadzenie podopieczne Zbigniewa Tyca wyprowadziła Kinga Zjączkowska. Oba zespoły miał okazję na bramki, lecz świetnie spisywały się dziś też Nikisz i Łowicka. Po przerwie bardziej ‘naładowane’ wyszły dziewczyny z AWF-u. Okazję do podważenia miała Kołomyjec, a do wyrównania Włodarczyk. ‘Pykło’ w 24. minucie i bardzo dobrze grająca dziś Monika Wasil podwyższyła na 0:2. Podwyższyć jeszcze mogła Worosilak, lecz brakło szczęścia. Pod koniec meczu to UW zaczęło przeważać. W 38. minucie honorową bramkę strzeliła Katarzyna Włodarczyk.

Mecz z trybun obserwował selekcjoner reprezentacji Polski Wojciech Weiss. Po spotkaniu podzielił się z nami swoimi refleksjami:
Mecz bardzo ciekawy. Obie drużyny stworzyły sobie wiele sytuacji strzeleckich. Niewielką przewagę w tym meczu miał zwycięski zespół, ale młoda drużyna UW zupełnie nie odstawała. Duże wrażenie zrobiła na mnie gra młodych podopiecznych Marii Wąsowskiej bardzo ambitne i zdolne dziewczyny, które jeśli będą dalej tak solidnie pracować, to za dwa trzy lata mogą stanowić o sile polskiego futsalu. Zespół AWF jak zawsze bardzo dynamiczna i szybka gra. Kilka zmian personalnych w zespole nie wpłynęło znacząco na jakość ich gry. Naprawdę dobre spotkanie jak na pierwszą ligową potyczkę, bo wiadomo, że z meczu na mecz ta gra powinna jeszcze się poprawiać.

Już za tydzień (18/19.11) czeka nas dwumecz futsalowej reprezentacji z Finlandią.

W drugiej kolejce AZS UW zagra na wyjeździe z Kotwicą Kórnik, a AZS AWF podejmie u siebie AP Żyrardów.