– fot. Marcin Selerski

Takie otwarcia to my lubimy. W spotkaniu inaugurującym rozgrywki grupy północnej Ekstraligi Futsalu Kobiet AZS AWF Warszawa pokonał w hali na Banacha AZS UW 2:1.

Bardzo ciekawe i zacięte spotkanie. W 11. minucie gry na prowadzenie podopieczne Zbigniewa Tyca wyprowadziła Kinga Zjączkowska. Oba zespoły miał okazję na bramki, lecz świetnie spisywały się dziś też Nikisz i Łowicka. Po przerwie bardziej ‚naładowane’ wyszły dziewczyny z AWF-u. Okazję do podważenia miała Kołomyjec, a do wyrównania Włodarczyk. ‚Pykło’ w 24. minucie i bardzo dobrze grająca dziś Monika Wasil podwyższyła na 0:2. Podwyższyć jeszcze mogła Worosilak, lecz brakło szczęścia. Pod koniec meczu to UW zaczęło przeważać. W 38. minucie honorową bramkę strzeliła Katarzyna Włodarczyk.

Mecz z trybun obserwował selekcjoner reprezentacji Polski Wojciech Weiss. Po spotkaniu podzielił się z nami swoimi refleksjami:
Mecz bardzo ciekawy. Obie drużyny stworzyły sobie wiele sytuacji strzeleckich. Niewielką przewagę w tym meczu miał zwycięski zespół, ale młoda drużyna UW zupełnie nie odstawała. Duże wrażenie zrobiła na mnie gra młodych podopiecznych Marii Wąsowskiej bardzo ambitne i zdolne dziewczyny, które jeśli będą dalej tak solidnie pracować, to za dwa trzy lata mogą stanowić o sile polskiego futsalu. Zespół AWF jak zawsze bardzo dynamiczna i szybka gra. Kilka zmian personalnych w zespole nie wpłynęło znacząco na jakość ich gry. Naprawdę dobre spotkanie jak na pierwszą ligową potyczkę, bo wiadomo, że z meczu na mecz ta gra powinna jeszcze się poprawiać.

Już za tydzień (18/19.11) czeka nas dwumecz futsalowej reprezentacji z Finlandią.

W drugiej kolejce AZS UW zagra na wyjeździe z Kotwicą Kórnik, a AZS AWF podejmie u siebie AP Żyrardów.

1. kolejka Ekstraligi Futsalu Kobiet
11.11.2017, Warszawa
AZS Uniwersytet Warszawski vs AZS AWF Warszawa 1:2 (0:1)

0:1 Kinga Zajączkowska 11′
0:2 Monika Wasil 24′
1:2 Katarzyna Włodarczyk 38′

MVP TKF : Katarzyna Włodarzyk i Monika Wasil

UW : 7. Zuzanna Nikisz, 23. Joanna Trzcińska, 24. Marta Walczak, 17. Paulina Pokraśniewicz, 13. Katarzyna Włodarczyk, 19. Anna Grabowska, 14. Katarzyna Jeryng, 16. Katarzyna Orlińska, 9. Julia Przybyłkowicz, 20. Zuzanna Maronde, 3. Maria Wyrzykowska, 22. Karolina Skrzypczyk

AWF : 1. Ewelina Łowicka – 2. Kinga Zajączkowska, 4. Karolina Kołomyjec, 7. Marta Witoń, 11. Maria Worosilak, 6. Monika Wasil, 8. Klaudia Grodzka, 10. Inga Kania, 15. Monika Lipa, 19. Monika Kowalska, 20. Joanna Jakubczak, 69. Michalina Brzezińska

 

Pokaż znajomym:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.