Pięć goli i Jagiellońskie przełamanie

Miało być ciekawie i było! Jak zwykle oba zespoły nie pozwoliły się kibicom nudzić. Po bardzo pasjonującym meczu Jagiellonki pokonały 3:2 Śląsk Wrocław. Od początku bardziej zmotywowane były zawodniczki z Krakowa i to one miały więcej z gry. Gospodynie jednak dwa razy wyrównywały stan spotkania. Jednak drugi gol Natalii Wróbel z 65. minuty dał cenne trzy punkty UJotowi.

Zwycięstwo to dla przyjezdnych było pierwszym … od sierpnia i pozwoliło awansować na szóste miejsce w tabeli. Teraz Jagiellonki w sobotę zagrają jeszcze zaległy mecz drugiej kolejki Ekstraligi z Czarnymi Antrans Sosnowiec.

Potem już czas na reprezentacyjną przerwę. Nasza pierwsza kadra zagra najpierw z Norwegią w Łodzi (21.10), a pięć dni później z Albanią w Tychach. Reprezentacja U19 zagra we Włoszech turniej eliminacji Mistrzostw Europy. Tam zmierzy się z gospodyniami, Norwegią i Azerbejdżanem. Ekstraliga wraca pod koniec października.