Dublet! Puchar Polski dla Czarnych Sosnowiec

– fot. Mikołaj Barbanell

Czarni Sosnowiec w finale Pucharu Polski rozgrywanym w sobotni wieczór na stadionie warszawskiej Polonii pokonały SMS Łódź 1:0 i sięgnęły po dwunasty Puchar w swojej historii – po osiemnastoletniej przerwie.

Jedynego gola decydującego o tytule zdobyła Martyna Wiankowska w 25. minucie gry. Kiedy wykorzystała rzut karny po faulu Sokołowskiej we własnym polu karnym. Co bardzo ciekawe karny został przyznany po interwencji VAR – jest to pierwsza taka sytuacja w kobiecej piłce w Polsce. Jeszcze w pierwszej połowie przeważały wyraźnie Czarne. Tylko Achcińska dawała szanse SMSowi.

Po zmianie stron jeszcze dwukrotnie Czarne pokonywały Szperkowską, lecz za każdym razem sędzie dopatrywały się spalonych. Na gola polowała dwa razy Weronika Zawistowska.

Kontrowersyjnym momentem była czerwona kartka dla Alicji Materek w 72. minucie. Drugą żółtą kartkę przyznała jej Ewa Augustyn. Przyznana ona została za wątpliwy faul … przy strzale na bramkę Szperkowskiej.

W samej końcówce jeszcze strzelała Achcińska z rzutu wolnego, lecz znakomicie obroniła Szymańska. SMS jeszcze miał szansę, lecz bramkarka Czarnych była na posterunku.

Dla Czarnych Sosnowiec jest to dublet. Za zdobycie Pucharu Polski otrzymały czek na 400 tysięcy złotych, a SMS musi się zadowolić 100 tysiącami złotych.