Przejdź do treści
Serwis do prawidłowego działania wykorzystuje pliki cookies » News » Sandra Urbańczyk Najlepszą Bramkarką 1. Ligi! Gwiazda Legii Warszawa z historycznym awansem do Ekstraligi

Sandra Urbańczyk Najlepszą Bramkarką 1. Ligi! Gwiazda Legii Warszawa z historycznym awansem do Ekstraligi

Czy można było wymarzyć sobie lepsze zakończenie tak wymagającego sezonu? Zdecydowanie nie! Po zaciętej walce na boiskach Orlen 1. Ligi kobiet, przyszedł czas na podsumowania i nagrody. Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że w naszym wielkim kibicowskim głosowaniu tytuł Najlepszej Bramkarki 1. Ligi wędruje w ręce absolutnej ostoi stołecznego klubu – Sandry Urbańczyk.

To jednak nie koniec wspaniałych wiadomości dla fanów ze stolicy. Rewelacyjna dyspozycja bramkarki to jeden z kluczowych elementów układanki, która dała Legii Warszawa historyczny, wyczekiwany awans do Orlen Ekstraligi!

Sezon pełen magii między słupkami

Kobieca piłka nożna potrafi być nieprzewidywalna, ale w minionych rozgrywkach jedno było pewne – pokonanie bramkarki Legii graniczyło z cudem. Wasze głosy w plebiscycie tylko to potwierdziły. Sandra Urbańczyk zdominowała pole karne, emanując spokojem, który udzielał się całej linii defensywnej „Wojskowych”.

Kibice pokochali ją za niesamowity charakter i spektakularne interwencje w momentach, gdy ważyły się losy najważniejszych spotkań. Czym zachwycała nas na pierwszoligowych boiskach?

  • Instynkt i refleks na linii: Niejednokrotnie wyciągała piłki, które kibice widzieli już w siatce.
  • Gra nogami i szybkie wznowienia: Znakomicie czytała tempo gry, napędzając groźne kontrataki warszawianek.
  • Charyzma i przywództwo: Dyrygowanie blokiem obronnym sprawiało, że defensywa Legii funkcjonowała jak dobrze naoliwiona maszyna.

To nie były tylko „dobre mecze” – to był sezon, w którym Urbańczyk po prostu fruwała między słupkami, udowadniając, że jest gotowa na wyzwania z najwyższej półki.

Legia Warszawa wchodzi na salony – witamy w Orlen Ekstralidze!

Świetna postawa golkiperki przełożyła się na kapitalny wynik całego zespołu. Legia Warszawa (kobiety) wykonała swoje zadanie z nawiązką i przypieczętowała upragniony awans do Orlen Ekstraligi Kobiet. Dla klubu ze stolicy to ogromny krok w rozwoju sekcji i dowód na to, że ciężka, systematyczna praca na treningach w końcu przynosi plony.

Obecność tak utytułowanej piłkarskiej marki na najwyższym szczeblu rozgrywkowym to również fantastyczna wiadomość dla całej polskiej piłki kobiecej. Z całą pewnością rywalizacja o medale mistrzostw Polski nabierze w nadchodzącym sezonie zupełnie nowych rumieńców.

Czas na wyzwania w elicie

Teraz przed Sandrą Urbańczyk i całą drużyną Legii okres intensywnych przygotowań do debiutu w piłkarskiej elicie. Orlen Ekstraliga to zupełnie inna intensywność, jeszcze groźniejsze napastniczki i brak miejsca na najmniejsze błędy. Jednak patrząc na pewność siebie, jaką bramkarka Legii prezentowała przez całą kampanię na zapleczu elity, kibice „Wojskowych” mogą spać spokojnie. Ich bramka jest w naprawdę dobrych, zaufanych rękach.

Wielkie brawa dla Sandry za bezapelacyjne zwycięstwo w plebiscycie i ukłony dla całej ekipy z Warszawy za wywalczenie awansu! Czekamy z niecierpliwością na pierwsze gwizdki w nowym sezonie.

 

 

Weronika Bryndza

Autor

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

error: Content is protected !!