Przejdź do treści
Serwis do prawidłowego działania wykorzystuje pliki cookies » News » Hit transferowy! Reprezentantka Polski, Paulina Tomasiak, zagra w Bundeslidze dla Bayeru 04 Leverkusen

Hit transferowy! Reprezentantka Polski, Paulina Tomasiak, zagra w Bundeslidze dla Bayeru 04 Leverkusen

To już oficjalne! Jedna z najgorętszych sag tego okienka w polskiej piłce nożnej kobiet właśnie znalazła swój szczęśliwy finał. Po niedawnym rozstaniu z Górnikiem Łęczna, Paulina Tomasiak nie kazała nam długo czekać na rozstrzygnięcie swojej sportowej przyszłości. 24-letnia reprezentantka Polski wyjeżdża za granicę i od nowego sezonu będzie reprezentować barwy Bayeru 04 Leverkusen w niemieckiej Bundeslidze.

Nowy rozdział w karierze. Kierunek: Bayer 04 Leverkusen

Dla wielu kibiców śledzących transfery w kobiecym futbolu, kierunek niemiecki wydaje się idealnym miejscem do dalszego rozwoju. Po owocnym okresie na boiskach Orlen Ekstraligi, gdzie Tomasiak stanowiła o sile ofensywy klubu z Lubelszczyzny, przyszedł czas na weryfikację umiejętności w jednej z najbardziej wymagających lig w Europie.

Formalności zostały dopięte na ostatni guzik, a utalentowana napastniczka związała się z popularnymi „Aptekarkami” długoterminowym kontraktem, który będzie obowiązywał aż do 30 czerwca 2028 roku. To pierwszy zagraniczny przystanek w karierze 24-latki, co tylko podkreśla wagę tego kroku.

Czym Polka przekonała do siebie działaczy z Bundesligi?

Przedstawiciele Bayeru Leverkusen nie ukrywają, że sprowadzenie Polki to dla nich nie tylko poszerzenie kadry, ale przede wszystkim wyraźny sygnał potwierdzający wysokie aspiracje klubu w nadchodzącym sezonie. Sztab szkoleniowy niemieckiej ekipy dokładnie prześwietlił profil naszej zawodniczki, doceniając u niej cechy, które na tym poziomie rozgrywkowym są absolutnie kluczowe.

W Leverkusen szczególną uwagę zwrócono na międzynarodowe obycie Tomasiak oraz jej nieprzeciętne warunki motoryczne. Klub z Bundesligi liczy przede wszystkim na jej dynamikę, zmysł do gry jeden na jeden oraz bezkompromisowość w polu karnym rywalek. Co ważne, Niemcy mocno cenią jej obunożność w wykończeniu akcji oraz elastyczność taktyczną. Możliwość rotowania jej ustawieniem w formacji ofensywnej z pewnością ułatwi nowemu trenerowi odpowiednie zbalansowanie zespołu.

Od mistrzostw Europy po podbój niemieckich boisk

Dla samej zawodniczki perspektywa przenosin do tak renomowanej marki była na tyle kusząca, że – jak sama przyznaje w kuluarach – decyzja zapadła błyskawicznie. Traktuje ten ruch jako ogromne wyróżnienie, ale i naturalny etap sportowej ewolucji. Plan na najbliższe tygodnie jest jasny: szybka aklimatyzacja w szatni, wejście w rytm treningowy na niemieckiej ziemi i regularne dostarczanie drużynie tego, co potrafi najlepiej, czyli bramek.

A skuteczności z pewnością odmówić jej nie można. Przez ostatnie dwa lata, grając dla Górnika Łęczna, uzbierała 33 oficjalne występy, w których zanotowała aż 12 trafień. Kapitał, jaki wnosi do nowego klubu, buduje także jej bogate doświadczenie reprezentacyjne. W koszulce z orzełkiem na piersi rozegrała dotąd 19 spotkań, siedmiokrotnie wpisując się na listę strzelczyń. Ponadto, była ważnym ogniwem kadry narodowej podczas mistrzostw Europy w Szwajcarii w 2025 roku.

Nadchodzący sezon Bundesligi zapowiada się fascynująco, a my z ogromną uwagą będziemy śledzić poczynania kolejnej Polki na europejskich salonach!

Joanna Kalinowska

Autor

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

error: Content is protected !!