[1LIGA] : Bramkowa 9. kolejka [PODSUMOWANIE]
I liga Polska

Dziewiątą serię gier zaplecza Ekstraligi otworzyło spotkanie SWD Wodzisław Śląski  vs Checz Marcus Gdynia. SWD zajmuje drugą lokatę, a Marcus jest przedostatni. Jednak wicelider nie miał ‘łatwo tak z płatka’. Przyjezdne postawiły się i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. Pierwsza bramka padła dopiero w 60. minucie za sprawą Nicole Jendrzejczyk z SWD. Ostatecznie zespół z województwa śląskiego wygrał to spotkanie 3:2.

Polonia Środa Wielkopolska wygrała 4:3 z Trójką Staszówką Jelną, dzięki czemu przeskoczyła ją w tabeli.

UKS SMS II Łódź z pierwszymi punktami w tym sezonie. Łodzianki po niezłej strzelaninie pokonały 5:3 Ząbkovię Ząbki.

Stomilanki Olsztyn natomiast odskakują coraz bardziej reszcie ligowej stawki. Duma Warmii pokonała 8:0 Bielawiankę Bielawa. „Czteropakiem” popisała się nigeryjska napastniczka Esther Sunday, hattricka ustrzeliła Pola Olender, a jedną bramkę dołożyła Kamila Osajkowska.

Dziewiątą serię gier w Pierwszej Lidze zakończył mecz Rekordu Bielsko-Biała ze Skra Częstochowa. Gospodynie wygrały to spotkanie pewnie 4:0. Dzięki tej wygranej Rekordzistki wysunęły się na trzecie miejsce w tabeli. Bramki w tym spotkaniu zdobywały Klaudia Kubaszek, Anna Chóras, Martyna Gąsiorek i Katarzyna Moskała.