Skromny awans Hiszpanii, pewna wygrana Niemek [Podsumowanie grupy B]
Euro Publicystyka Świat

W decydującym o awansie z drugiego miejsca w grupie B Hiszpania pokazała wyższość nad Dania. Hiszpanki zdominowały Danią, choć nie potrafiły tego zdecydowanie udokumentować i zdobyły tylko jedną bramkę.

Dopiero w końcowych minutach po ataku z lewej strony Marta Cardona trafiła do duńskiej bramki, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Z wynikiem sześciu punktów ekipa trenera Jorge Vildy awansowała z drugiego miejsca do ćwierćfinału, wyprzedzając Danię. W ćwierćfinale już w środę zagra z Anglią.

– grafika. UEFA.com

W drugim meczu grupy B Niemki zdecydowanie podkreśliły swoją dominacje i pokonały Finlandię 3:0 po golach Kleinherne, Popp i Anyomi.

Dopiero w trzydziestej dziewiątej minucie po sporych naciskach wynik otwarła Sophia Kleinherne wykorzystując dobre dogranie z prawej strony. Po zmianie stron Alex Popp podwyższyła wynik spotkania. Niemki dalej naciskały i kwadrans później Nicole Anyomi wykorzystała błąd fińskiej defensywy, ustalając wynik spotkania na 3:0.

W ćwierćfinale w czwartek Niemki zagrają z Austriaczkami.