Punkty były blisko. Dumni jesteśmy, lecz na Mundial nie pojedziemy
Kadra A Mundial Reprezentacje Świat

Dziś możemy być dumni. Nasza kadra pokazała się z dobrej strony w Oslo, była o krok od zdobycia punktów. Niestety przegraliśmy 1:2 i tylko cud może sprawić, że zakwalifikujemy się do baraży.

Od początku to Norweżki ‘przygniotły’ Polki i już w ósmej minucie niestety samobójczą bramkę zdobyła Grzywińska, po strzale Retinen. Norweżki napierały i już chwilę potem po dograniu Sævik podwyższyła na 2:0 zawodniczka Barcelony Caroline Graham Hansen. Polki zaczęły się budzić, lecz trochę zbyt późno. Zaczęły dochodzić do głosu, lecz zdecydowanie brakowało wykończenia i dokładności.

Wszystko zmieniło się gwałtownie w pięćdziesiątej trzeciej minucie, kiedy to Nikol Kaletkę została zmieniona przez Ewę Pajor. Nasza najlepsza piłkarka tchnęła nowe życie w naszą grę. Chwilę potem już miała doskonałą okazję, już wychodząc na czystą pozycję … lecz w polu karnym została rażona przez bramkarkę Norweżek Cecilię Fiskerstrand. Tutaj macedońska sędzia powinna podyktować karny i wlepić czerwoną kartkę naszej rywalce. Co nawet wybitnie pokazał norweski realizator. Chwilę potem pięknie Pajor dograła do Karczewskiej i snajperka Flaury strzeliła kontaktowego gola.

Norweżki się nie dały i miały swoje okazje, lecz świetnie spisywała się w bramce Karolina Klabis. Wybitnie wykazała się kunsztem szczególnie w sytuacji z Hegerberg. Polki jednak nie zamierzały dziś poprzestać na jednym golu. W osiemdziesiątej szóstej minucie Ewa Pajor trafiła nawet do siatki rywalek, lecz sędzia … niestety słusznie podyktowała spalonego, na którym była Nikola Karczewska. Pomimo dalszych prób więcej goli w Oslo nie padło.