#Tokyo2020 : Szalony mecz, VAR i siedem goli. Brąz USA [wideo]
Reprezentacje Świat

Po bardzo ciekawym meczu piłkarki Stanów Zjednoczonych pokonały 4:3 Australię i zdobyły brązowy medal igrzysk Tokyo 2020. Jest to pierwszy olimpijski medal od 2012 roku …. i pierwszy w historii brąz (poza tym cztery złota i jedno srebro)

skrót spotkania

Już w ósmej minucie wynik otworzyła Megan Rapinoe pięknym strzałem wprost z rzutu rożnego! Chwilę potem nieustępliwe ‘Matyldy’ zdołały wyrównać, a zrobiła to nie kto inny jak Sam Kerr. Dla Gwiazdy Chelsea było to szóste trafienie w turnieju. Szybko jednak prowadzenie odzyskały Stany za sprawą cudownego gola z woleja Rapinoe. Jeszcze przed przerwą podwyższyła Carli LLoyd, a dogrywała jej Horan. Po zmianie stron znakomitą kontrę wykorzystała ponownie LLoyd wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 1:4 w pięćdziesiątej pierwszej minucie gry.

Matyldy zaczęły szaleńczą pogoń. Trzy minuty później pięknie głową, zmniejszyła straty Caitlin Foord. Chwilę potem Sam Kerr obiła słupek bramki Franch. W samej końcówce sił Australijką starczyło tylko jednak na jeszcze jednego gola zdobytego przez Emily Gielnik strzałem zza pola karnego. Na więcej nie starczyło sił i to Amerykanki zgarnęły brązowe medale.