Polskie starcia z Europą (28.07)

Środa była bardzo ciekawym etapem przygotowań polskich zespołów do sezonu. Dwa czołowe zespoły Ekstraligi zagrały z zagranicznymi zespołami przygotowującymi się do Ligi Mistrzyń.

Medyk POLOmarket Konin przebywa obecnie na Litwie, gdzie zmierzył się w środę z Mistrzem tego kraju FK Gintrą. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1, a gola dla polskiej drużyny zdobyła Salwadorka Stephanie Zuniga-Herrera. W karnych okazały się lepsze gospodynie.

Na drugim końcu Europy Mistrz Polski przyjechał do Pragi na starcie ze Slavią. Czarne wystąpiły mi. bez Szymańskiej i Fischerovej. Po pierwszej połowie nasz zespół wygrywał 1:0 po golu Kingi Kozak. Niestety Slavia w drugiej połowie zdobyła dwa gole, a o jej zwycięstwie zdecydował rzut karny w 83. minucie.

FK Gintra Universitetas Szawle vs Medyk POLOmarket Konin 1:1 k. 4:3