Na remis w Katowicach

Miał być rewanż i był. Piłkarki GKSu Katowice zremisowały w sobotnie popołudnie z wiceliderem tabeli SMSem Łódź 1:1.

Już w piątej minucie Kinga Kozak mogła wyprowadzić GieKSę na prowadzenie, lecz po minięciu Szperkowskiej piłkę wybiła jedna z obrończyń przyjezdnych. Te próbowały się zrewanżować, lecz dobrze dysponowana była Weronika Klimek. Mieliśmy starcia i okazje z obu stron, lecz wynik otworzył się nam w 35. minucie gry, kiedy to ładnym mierzonym strzałem wynik otworzyła Weronika Kłoda. Radość z tego gola długo nie trwała, bo jeszcze przed przerwą wyrównała Dominika Gąsieniec. Po zmianie stron widzieliśmy jeszcze więcej walki w środku pola, ale więcej goli nie padło.

Następna kolejka dopiero za dwa tygodnie. Za tydzień jednak zarówno GieKSa, jak i piłkarki SMSu zagrają swoje spotkania w 1/8 finału Pucharu Polski. W niedzielę 28 marca ekipa z Katowic podejmie u siebie Śląsk Wrocław, a SMS w sobotę 27 marca podejmie u siebie Medyka POLOmarket Konin.

1:0  Weronika Kłoda 35′
1:1  Dominika Gąsieniec 41′