Górnik zlał Medyka w hicie jesieni

Po pięknym reprezentacyjnym boju z Hiszpanią na koniec piłkarskiej jesieni dostaliśmy ligowy klasyk, czyli mecz Medyka Konin z Górnikiem Łęczna. Osłabione gospodynie nie dały rady rozpędzonemu Mistrzowi Polski, który wygrał w Wielkopolsce aż 0:3.

Bez kontuzjowanych dwóch czołowych zawodniczek Dominiki Kopińskiej i Nikol Kaletki Medyczki nie były sobą. Utrzymały tylko szyki w pierwszej połowie, która udało się bezbramkowo zremisować.

Po zmianie stron słusznie Górniczki wyszły szybko na prowadzenie. Prowadzenie uzyskała Sylwia Matysik, która po zmyleniu Busch świetnie trafiła z ostrego kąta. W 62. minucie po dośrodkowaniu Chudzik było blisko wyrównania. Zmylona Palińska omal nie wepchnęła piłki do własnej bramki. Dwie minuty później podopieczne Mazurkiewicza podwyższyły prowadzenie. Po dograniu Hmirovej kolejnego gola w tym sezonie zdobyła Ewelina Kamczyk. Wynik ustaliła Nikola Karczewska. Po bardzo mocnym strzele Kamczyk piłkę przed siebie ‘wypluła’ Busch, co wykorzystała napastniczka Górnika.

Zwycięstwo to pozwoliło podopiecznym Mazurkiewicza odskoczyć rywalkom na aż osiem punktów i zakończyć jesień z kompletem jedenastu zwycięstw.

Kolejne ekstraligowe boje już wiosną. Teraz czas na 1/16 finału Pucharu Polski. Medyk zagra z TS ROW Rybnik, a Górnik Łęczna z Sokołem Kolbuszowa Dolna.