Pomarańczowe zrobiły kolejny krok
III liga Polska

Piłkarki nożne Królewskich są już za półmetkiem rozgrywek. Margines błędu został już wyczerpany, pomarańczowe muszą wygrać wszystkie mecze do końca rozgrywek i liczyć na to, że lider zgubi po drodze chociaż jeden punkt.

W sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim w Płocku miejscowe zmierzyły się z drużyną DAF Płońsk. Goście wskutek problemów kadrowych wyszli na boisko bez jednej zawodniczki. Ciężko jednoznacznie stwierdzić jaki plan płońszczanki przygotowały na to spotkanie ponieważ po kilkudziesięciu sekundach przegrywały już 1:0. Po kwadransie na koncie Królewskich były kolejne 3 gole. Błędy indywidualne przy wyprowadzeniu piłki pozwoliły przeciwnikowi strzelić pierwszą bramkę, ale chwilę później Daria Kusa swoim trafieniem z rzutu karnego znowu doprowadziła do bezpiecznej, cztero bramkowej przewagi. Zawodniczki DAFu próbowały atakować bramkę Marty Hućko przede wszystkim groźnymi, indywidualnymi akcjami. Po jednej z nich piłka trafiła nawet w słupek. Królewscy oprócz tego, że mieli wyraźną optyczną przewagę, to także zamieniali ją na bramki. Przed przerwą na listę strzelczyń wpisały się jeszcze Klaudia Popowska i Julia Mikołajewska.

Na drugą połowę drużyna przyjezdna wyszła już w pełnym składzie, mając także zawodniczki na zamianę. Trener Królewskich Adrian Piankowski od pierwszej minuty po przerwie wprowadził na boisko wszystkie rezerwowe piłkarki, więc także one miały sporo czasu, aby pokazać na co je stać. Mimo że DAF grał w komplecie, to jednak wynik skutecznie obniżał morale drużyny z Płońska, a głodne kolejnych bramek płocczanki celnie punktowały. Licznik zatrzymał się na 9 bramkach strzelonych.

Tym samym płocczanki wykonały plan minimum zdobywając kolejne 3 punkty. Sytuacja w tabeli nie uległa zmianie, cały czas Królewscy tracą 1 punkt do lidera.

KS Królewscy Płock – DAF Płońsk 9:1 (6:1)

Bramki: 1. Aleksandra Kujawska, 9. Klaudia Stradomska 11.,22., 64. Julia Mikołajewska, 15. Daria Kusa, 18. Klaudia Popowska, 45. Wiktoria Wiączek 62. Dominika Janicka

Skrót meczu :

KS Królewscy Płock: Marta Hućko (41. Agnieszka Potrzebska), Kinga Sławińska (41. Natalia Marciniak), Daria Przybysz (41. Natalia Borowska), Karolina Ejman (41. Wiktoria Wiączek), Klaudia Łyzińska, Daria Kusa (41. Dominika Janicka), Klaudia Stradomska (K), Aleksandra Kujawska, Oliwia Gołębiewska (41. Weronika Szydłowska), Julia Mikołajewska, Klaudia Popowska (41. Aleksandra Synowiec)

Sponsorem klubu jest PKN Orlen.

Weronika Szydłowska (skrzydłowa): Mecz zakończony pozytywnym wynikiem, to najważniejsze. Bramki, które padały przez kilkanaście minut po rozpoczęciu spotkania pokazały, że to nie będzie trudny mecz, jednak mimo tego nie mogłyśmy zlekceważyć naszych przeciwniczek. Zagrałyśmy w pełnym skupieniu i zaangażowaniu. Kontrolowałyśmy piłkę i rozgrywałyśmy akcje, które kończyły się bramkami. Również obecność naszych mam w ich święto na stadionie miała swój udział. Mecz uważam za udany i mam nadzieję, że dobra passa nie opuści nas aż do końca sezonu.

Wiktoria Wiączek (pomocnik): Bardzo cieszymy się z kolejnego zwycięstwa. Od początku dominowaliśmy na boisku i kierowaliśmy tym spotkaniem, co pokazuje wynik. Mogliśmy wykorzystać więcej sytuacji bramkowych bo okazji było bardzo dużo. Pomimo tego jestem zadowolona z naszej gry. W tym dniu byłyśmy pełne zapału do zdobywania bramek, ponieważ gole strzelone dla mam cieszyły jeszcze bardziej niż zawsze. Do swojego konta dopisujemy kolejne 3 punkty, teraz musimy przeanalizować ten mecz i jak najlepiej przygotować się do kolejnego spotkania. Dziękujemy kibicom za wsparcie i bardzo zapraszamy do trzymania kciuków w następnym tygodniu w meczu z Baboszewem.