Mitech bliżej szóstki

Bardzo ważne zwycięstwo po heroicznym boju odniosły piłkarki Mitech Żywiec, które pokonały w Czechowicach-Dziedzicach AZS UJ Kraków 1:0.

Wynik rozstrzygnął się już na początku spotkania. W 6. minucie sfaulowana w szesnastce Jagiellonek została Maja Stopka, został podyktowany rzut wolny, do piłki podeszła Dominika Sykorova. W wyborny sposób uderzyła w dług róg bramki Klabis, która nie miała szans na obronę. Jeszcze w pierwszej połowie słowacka zawodniczka mogła dwa razy podwyższyć wynik spotkania, lecz nie była już tak skuteczna.

Druga połowa należała już do Jagiellonek, które miały wielką szansę na wyrównanie. Świetnie dziś była dysponowana jednak Ola Komosa, która nie dała się pokonać. Góralki odniosły bardzo ważne zwycięstwo w kwestii awansu do grupy mistrzowskiej.

Za tydzień Jagiellonki zagrają z AZS Wrocław, Mitech zagra na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.