Westfield W-League : Hit w Sydney na remis, Brisbane Roar umacnia się na pozycji lidera
Ligi Świat

Dziesiąta runda australijskiej Westfield W-League za nami. Emocji jak to na antypodach bywa, nie brakowało.

Wszystko zaczęło się już w środę, gdzie w meczu na szczycie Sydney FC zremisowało z Newcastle Jets 2:2. Goście uratowali remis pod koniec spotkania, gdy już wydawało się, że nic się nie zmieni – Gema Simon w 89. minucie wyrównała wynik spotkania.
W piątek liderki z Brisbane umocniły się na pozycji lidera, pokonując Melbourne Victory 2:1. Gospodynie miały ogromną przewagę, lecz mimo to po cudownym golu Melin Ayres przegrywały do przerwy. Losy spotkania ustaliły dopiero w 80. minucie, kiedy to Celeste Boureille trafiła na 2:1.
W dzisiejszych meczach pewnie wygrały Melbourne City (3:0) oraz Canberra United (6:1).