#EFK : ROW wygrał futsalowe szachy w Słomnikach
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

W sobotnie popołudnie w podkrakowskich Słomnikach Wanda podejmowała brązowego medalistę ubiegłego sezonu TS ROW Rybnik. Małopolanki uległy ekipie ze Śląska 0:4, wynik jednak nie odzwierciedla przebiegu spotkania.

To gospodynie grały bardzo ofensywnie, lecz nieskutecznie. ROW grał bardzo dobrze i punktował przeciwnika. Udało się już w 3. minucie, kiedy to Agata Sobkowicz otworzyła wynik spotkania. Prowadzenie pozwoliło na spokojną grę z kontrataków, to podopieczne Bartłomieja Łukacza atakowały, lecz bez skutku. Świetnie spisywała się w rybnickiej bramce Andżelika Dąbek, pomimo wielu okazji bramkowych nie pozwoliła się pokonać.
Dwie minuty po przerwie Aneta Szymanowska podwyższyła na 0:2. Później było to samo co w pierwszej połowie – gospodynie atakowały, a ROW się bronił i kontratakował. Pod koniec spotkania Łukacz zagrał vabank, ściągnął Król i Słomniki grały piątką w polu. Przyniosło to większą siłę, lecz to podopieczne Remigiusza Denela były skuteczniejsze. W samej końcówce zrobiły ‘szach’ i ‘mat’ – najpierw w 39. minucie trafiła Rosak, a minutę później dzieło zwieńczyła Sobkowicz.
Już za tydzień w ramach czwartej kolejki Słomniczanka zagra u siebie z Rolnikiem, a ROW w Rybniku zagra z Golem Częstochowa.