Przed nami tydzień z międzynarodową piłką
Mundial Publicystyka Świat

Przed nami tydzień z międzynarodową piłką

W tym tygodniu towarzyszyć nam będzie sporo kobiecego futbolu. Oprócz meczy eliminacji do MŚ w Europie obejrzymy również kilka ciekawych spotkań towarzyskich. Podczas gdy mecze Chinek i Angielek będą początkiem przygody odpowiednio dla Siggi Eyólfssona i Mo Marley w roli trenerów reprezentacyjnych to już spotkania Niemiec, Węgier i Meksyku moga tę przygodę zakończyć dla Steffi Jones, Hérincsné Markó Ediny i Roberto Mediny.

22.11

Australia 3 – 0 Chiny (towarzyski)

(Kerr 23′ 64′, Butt 53′)

Dla Siggi’ego Eyólfssona przygoda z reprezentacją Chin nie rozpoczęła się zbyt dobrze. Podopieczne Islandzkiego trenera uległy wyraźnie popularnym Matildas w pierwszym z ich dwu wystepów na tournee w Australii. Na obronę nowego trenera można powiedzieć, że ledwie tydzień temu objął on posadę i w dodatku wypuścił na boisko niezwykle eksperymentalny skład. Warto również wziąć pod uwagę, iż liga w Australii gra już od miesiąca podczas gdy Chińska juz prawie miesiąc odpoczywa. Samatha Kerr zaliczając dublet dla Australii potwierdziła swoją wysoką formę w tym sezonie i ponownie błysnęła umiętnościami zwłaszcza przy swoim drugim golu.

 

foto. FIFA.com

Kwalifikacje UEFA do MŚ we Francji

23.11

Austria – Izrael

 

24.11

Słowenia – Wyspy Owcze

Węgry – Ukraina

Serbia – Hiszpania

 

Albania – Polska

Mecz który mówiąc zwyczajnie trzeba wygrać by w spokoju mysleć o wiośnie. 

 

Portugalia – Mołdawia

Słowacja – Holandia

 

Szwajcaria – Białoruś

Pozostaje trzymać kciuki za Białoruś by nie doszło do pogromu. Wygrana Szwajcarii różnicą mniejszą od 3 bramek gra na naszą korzyść.

 

Walia – Kazachstan

 

Anglia – Bośnia i Hercegowina 

Anglia trzecia drużyna światowego rankingu nawet z tymczasową trener Mo Marley i wewnetrznymi problemami w zespole wciąż pozostaje wyraźnym faworytem spotkania choć stale czyniącą postępy Bośnię również stać na sprawienie niespodzianki.

 

26.11

Finlandia – Izrael

 

28.11

Rumunia – Mołdawia

Bośnia i Hercegowina – Walia

Słowacja – Irlandia Północna

 

Portugalia – Włochy

Włoszki z kompletem 9 punktów z trzech meczy. Portugalia wciaż z zerowym dorobkiem po przegranej z Belgią – potrzebuje zwycięstwa by włączyc się do gry o awans.

 

Szwajcaria – Albania

Podobnie jak w naszym przypadku liczyć się będą dla Szwajcarii jedynie 3 punkty przeciwko najsłabszej drużynie w grupie.

 

Holandia – Irlandia

Udany start tych eliminacji dla Irlandii – 2 zwyciestwa bez straty gola powoduje, że piłkarki z Zielonej Wyspy przyjadą grać “na fali” do Krainy Tulipanów. Pytanie czy to wystrczy na Mistrzynie Europy.

 

Anglia – Kazachstan

 

Hiszpania – Austria

Obie te drużyny są faworytkami do awansu w swojej grupie obie też odniosły przekonujące zwycięstwa w swoich pierwszych meczach kwalifikacyjnych. Pikanterii dodaje fakt, iż bedzie to powtórka ćwierćfinału tegorocznych Mistrzostw Europy. Hiszpanki zapewne będą chciały się zrewanżować Austriaczkom za wyeliminowanie z tychże Mistrzostw… co z kolei zapowiada bardzo ciekawy mecz.

 

 

Spotkania towarzyskie

24.11

 

Niemcy – Francja

Być albo nie być dla trener Steffi Jones i bardzo być może dla zespołu działaczy/trenerów skupionych wokół Sylvii Neid w DFB.

 

Kolumbia – Wenezuela

Jordania – Japonia

Malta – Zjednoczone Emiraty Arabskie

 

25.11

Tajlandia – Nowa Zelandia

 

26.11

Chile – Brazylia

Wenezuela – Kolumbia

Gwinea Równikowa – Komory

 

Kostaryka – Meksyk

To może być mecz z rodzaju tych być albo nie być dla trenera Meksykanek Roberto Mediny. W sześciu meczach od chwili objęcia kadry w lutym zespół pod wodzą Mediny zaliczył tylko jedną wygraną i aż pięć porażek. Cierpliwość kibiców ma swoje granice…

 

Australia – Chiny

Malta – Zjednoczone Emiraty Arabskie

 

27.11

Turcja – Jordania

 

Kanada – Norwegia

Poważny test mecz dla budowanej od przeszło roku pod wodzą Martina Sjögrena kadry ma dać odpowiedź na jakim obecnie etapie znajduje się Norweska drużyna.

 

Francja – Szwecja

Zarówno Corinne Diacre jak i Peter Gerdhardsson wyraźnie zamierzają przyglądnąć się w tym meczu nowym piłkarkom. Ta pierwsza szuka optymalnych zawodniczek dla nowych wariantów gry Francji. Ten drugi musi zapoznać się z tymi piłkarkami, z którymi nie miał jeszcze do czynienia na wczesniejszym obozie.

 

28.11

Tajlandia – Nowa Zelandia

29.11

Chile – Brazylia

 

 

 

Rob Mikalski

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: