Wandeczki lepsze od Gola
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

Inauguracyjne spotkanie grupy południowej odbyło się w Słomnikach. Wanda Słomniczanka pokonała utytułowanego Gola 3:1.

Po ogromnych perturbacjach, zmianie nazwy w Słomnikach przyszło nowe. Trener Bartłomiej Łukacz z dziewczynami wykonał kawał dobrej roboty. Choć może nie wyglądało to jeszcze tak, jak to ma wyglądać, Wandeczki (tak, tak już nie Lexiary) pokazały kawał dobrego futsalu, choć GOL-arki im tego nie ułatwiły. Pierwsza połowa była zacięta. Na prowadzenie gospodynie wyprowadziła szybko Karcz, wyrównała dopiero w 16. minucie Wodarz. Dwie minuty później za sprawą kadrowiczki Sobolewskiej to Słomniczanka wróciła na właściwe tory. W drugiej połowie oba zespoły miały okazję. Parę razy obie bramkarki musiały wykazać się swoim goalkeeperskim kunsztem. Już 28. minucie Magda Matyja okrasiła golem swój świetny występ.

Już w środę rozpoczyna się zgrupowanie Reprezentacji Polski Kobiet w futsalu w Ostródzie oraz mecze towarzyskie z Finlandią : w dniach 18.11.17 (godz. 16:00, Lubawa) oraz 19.11.17 (godz. 14:00, Ostróda). Powołanie z Wandy otrzymała Adrianna Sobolewska, a z Gola Renata Uchnast.

W drugiej kolejce w sobotę Gol zagra z Rolnikiem Głogówek. Planowany na tę kolejkę mecz AZS UJ Kraków kontra Słomniczanka został przełożony na 16 grudnia. Następne spotkanie podopieczne Bartłomieja Łukacza zagrają u siebie 25 listopada z TS ROW Rybnik o 14:00.

MVP TKF : Magdalena Matyja

WANDA : 99. Anna Król – 55. Adrianna Sobolewska, 69. Anna Dyba, 88. Julia Basta, 6. Agnieszka Karcz
oraz 9. Magdalena Matyja, 11. Myroslava Vypasniak, 77. Wiktoria Pietrzyk, 8. Kamila Darda

GOL : 1. Klaudia Ciupa – 6. Sona Sikorska, 13. Renata Uchnast, 11. Stefania Wodarz, 42. Justyna Wójcik
oraz 16. Justyna Kalarus, 19. Natalia Krawczyk, 27. Paulina Niemczyk, 17. Oliwia Pająk, 8. Dominika Sroślak