Wystartowała mazowiecka czwarta liga (foto)
Polska

Na Mazowszu najwcześniej wybiegły na boisko piłkarki IV ligi. W środę, 30 sierpnia rozegrano trzy z zaplanowanych czterech spotkań tej klasy rozgrywkowej.

W Warszawie rezerwy Pragi pokonały zespół Kurpik Kadzidło aż 13:1. Dla obu zespołów był to debiut na tym poziomie. Na boisku przy ul. Kawęczyńskiej dominowały warszawianki, które dzięki strzelonym golom zostały pierwszymi liderkami IV ligi.

W Ostrówku spotkały się również dwie debiutujące w rozgrywkach drużyny. Miejscowy LKS grał wcześniej w rozgrywkach wojewódzkich z chłopcami, a w ostatnim sezonie w młodzieżowej lidze MZPN. Ich przeciwniczkami były rezerwy pierwszoligowego KS Raszyn, dla których był to również pierwszy mecz w IV lidze.
Do przerwy gospodynie prowadziły 1:0 po trafieniu Magdaleny Kocon. Obie drużyny mocno stremowane grały nerwowo, przez co mało było składnych akcji. Po przerwie lepiej zaprezentowały się miejscowe piłkarki, a szczególnie zdobywczyni hattricka Magda Kocon. Czwartego gola dołożyła Edyta Strąk, zawodniczki gości odpowiedziały tylko jednym trafieniem i historyczne zwycięstwo LKS Ostrówek stało się faktem.

W ostatnim środowym meczu ŁKS Łochów przegrał z FUKSem Pułtusk 0:2, po golach Izy Duszak i Klaudii Zawadki. Spotkanie było wyrównane, obie drużyny w pierwszym meczu sezonu wyglądały lepiej niż wiosną. Zwycięstwo pułtuszczanki mogą zawdzięczać bramkarce Natalii Kieszkowskiej (futsalowej mistrzyni Polski do lat 18), która umiejętnie kierowała poczynaniami obrony, kilka razy wyłapała trudne uderzenia gospodyń a do tego… zaliczyła asystę przy drugim golu dla Fuksiarek.

Mecz rezerw Sportowej Czwórki Radom z Mszczonowianką Mszczonów został przełożony, pauzowały drużyny: Zły Warszawa i Husarki Mochowo.

tekst i foto : Maciej Kowalski

Kolejka 1 – 30 sierpnia

Pauza: Zły Warszawa, Husarki Mochowo.
Praga II Warszawa13-1Kurpik Kadzidło30 sierpnia, 17:00
ŁKS Łochów0-2Fuks Pułtusk30 sierpnia, 17:00