Remis w hicie

Absolutny hit otworzył 22 kolejkę Ekstraligi. Bardzo emocjonujące spotkanie pomiędzy Medykiem Konin a Górnikiem Łęczna. Kapitalne emocje.

Początek spotkania słaby ze strony Medyka, najlepszą okazję miał, gdy Ola Sikora z wolego trafiła w poprzeczkę w 15 minucie spotkania. To Górnikowi bardziej zależało, widać było więcej wigoru w ich akcjach. W 35 minucie przyniosło to skutek. Ewelina Kamczyk pięknym strzałem po długim słupku pokonała Szymańską. Później Górnik się trochę cofnął i zaczął bronić wyniku. Dopiero w drugiej połowie rozkręcił się Medyk, ale świetnie spisywała się dziś Palińska. Dopiero w 69 minucie mocnym strzałem po dograniu Kostovej wyrównała Daleszczyk. Trzy minuty później rzut karny po faulu Górnickiej podyktowała Ewa Augustyn. Strzał Gawrońskiej obroniła Ania Palińska. Nie zdało się to na wiele, bo minutę po kornerze na prowadzenie gospodynie wyprowadziła Sikora. Górnik jednak nie spoczął na laurach. Po bardzo groźnych kontratakach dostał szansę. Slavcheva faulowała w polu karnym. Nie mogło się to skończyć inaczej jak rzutem karnym. Wykorzystała to idealnie Emilia Zdunek. Górnik próbował jeszcze wyjść na prowadzenie, lecz bez skutku. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Medyk po raz kolejny się nie popisał. Górniczki wykazały się większą determinacją i zasłużenie wywiozły punkty z Wielkopolski.