Derby dla Rolniczek [FOTO]
Grają z TKF I liga Polska Publicystyka

W niedzielę w Głogówku Rolniczki meczem derbowym z ULKS Bogdańczowice zaingerowały rundę wiosenną. Przed spotkaniemnastąpiła miła uroczystość, zawodniczki Rolnika odebrały z rąk prezesa Opolskiego Związku Piłki Nożnej pana Tomasza Garbowskiego pamiątkowy puchar i indywidualne nagrody za zdobycie Wicemistrzostwa Polski Futsalu w sezonie 2016/2017.
Z kolei Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła wręczył kapitankom Katarzynie Rudner (Rolnik) oraz Monice Kowalczyk (ULKS) pamiątkowe czeki dotacji na kwotę 20 tysięcy złotych.

W 32 minucie nieprzepisowo faulowana zostaje w polu karnym Daria Kasperska i sędzia Elżbieta Farymiarz dyktuje rzut karny dla gospodyń. Bramkarka drużyny ULKS za krytykę decyzji sędzi otrzymała żółtą kartkę. Do piłki podeszła Ilona Sotor i pewnie pokonała Monikę Jaksy. W drugiej połowie zaczęły się sypać żółte kartki. Pod koniec spotkania w 80 minucie Bogdańczowice doprowadzają do remisu. Piłka po strzale Katarzyny Gaweł odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki Rolniczek. Osiem minut później po akcji z prawej strony boiska i dośrodkowaniu Emilii Pawłowskiej Natalia Wojdyło strzałem głową ustaliła wynik spotkania na 2:1. Minutę później trener zespołu gości za krytykę decyzji sędziowskiej został odsunięty na trybuny. Rolniczki okazały się lepsze w wiosennych derbach i rewanżują się zawodniczkom ULKS za jesienną porażkę.