#UWCL : Rosengård w Pradze, czyli wygrana w 15 minut
Publicystyka Świat UEFA Womens Champions League

​

foto. Ondrej Zlamal

Piłkarki FC Rosengård pokonały w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzyń Slavię Praga 3-1, ale końcowy wynik jest dla ekipy ze Skanii tak naprawdę jedynym powodem do radości. Mniej więcej przez trzydzieści minut byliśmy w stolicy Czech świadkami niesamowicie wyrównanego pojedynku, w którym znacznie bliżej zdobycia gola były gospodynie. Zecira Musovic popisała się jednak kapitalną interwencją po uderzeniu Kozarovej, a dobitkę Divisovej w ostatniej chwili wyblokowały obrończynie z Malmö. Wicemistrzynie Szwecji postanowiły przyspieszyć na kwadrans przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę i w odstępie zaledwie dziesięciu minut załatwiły sprawę nie tylko zwycięstwa, ale i dwumeczu. Najpierw Masar wykorzystała zamieszanie po rzucie rożnym wykonywanym przez Andonową, następnie prowdzenie gości podwyższyła mierzonym strzałem Nilsson, a na koniec Enganamouit wykorzystała rzut karny po zagraniu ręką Budusovej w obrębie własnej szesnastki, choć trzeba przyznać, że Kamerunka nie wykonała tego rzutu karnego idealnie.

Pierwsze minuty po przerwie zwiastowały dalszy ciąg huraganu ze Skanii, ale wicemistrzynie Szwecji bardzo szybko zadowoliły sie trzybramkowym prowadzeniem, całkowicie oddając Czeszkom inicjatywę. Zawodniczki z Pragi często egzekwowały stałe fragmenty gry, okazje na zmniejszenie rozmiarów porażki miały między innymi Necidova oraz Pincova, ale bezbłędnie spisywała się zdecydowanie najlepsza w szeregach gości Musovic i jedynie dzięki niej Rosengård zachował czyste konto aż do 92. minuty. Młoda bramkarka, której tak bardzo będzie brakować  podczas rozpoczynającego się już za trzy dni turnieju w Papui-Nowej Gwinei, skapitulowała ostatecznie po strzale Svitkovej z rzutu wolnego, ale trzeba głośno powiedzieć, że to przede wszystkim dzięki niej w Malmö już dziś mogą myśleć o losowaniu ćwierćfinałów. Aby jednak zaprezentować się w nich z dobrej strony, trzeba będzie zagrać zdecydowanie lepiej.