Hit dla Górniczek
Ekstraliga Grają z TKF Polska Publicystyka

foto. Adam Murzański

„Hit kolejki” – tak środowisko piłkarstwa kobiecego zapowiadało mecz 3. kolejki Ekstraligi sezonu 2016/2017, pomiędzy T.S. Mitech Żywiec, a Górnikiem Łęczna. Proroctwa te okazały się trafne, ponieważ sytuacjami, które stworzyły zawodniczki obu teamów, można by było obdarować kilka spotkań. W pierwszej połowie drużyny raz za razem wymieniały się ciosami. Pierwszy „nokdaun” Mitech zaliczył w 15 minucie, kiedy to Ewelina Kamczyk wykończyła lobem akcję swojej drużyny. Pod koniec pierwszej połowy Górnik miał jeszcze kilka dogodnych okazji do strzelenia gola, jednak ich nie wykorzystał. Podrażnione gospodynie zaatakowały w 50. minucie. Lucie Suskova przymierzyła z dystansu, jednak piłka tylko ostemplowała poprzeczkę przyjezdnych. Kilkanaście akcji i minut później, Górniczki zadały drugi cios, który mógł zakończyć spotkanie. 79. minuta gry: w sytuacji sam na sam, Anna Sznyrowska z łatwością ograła Aleksandrę Komosę i wpakowała piłkę do pustej bramki. Koniec emocji? „Ale skądże!” jak mawiał pewien klasyk. Te dopiero miały nadejść. Minutę po bramce dla Łęcznej, rzut rożny wykonywała Lucie Suskova. Jej dośrodkowanie idealnym strzałem głową wykończyła Karolina Zasada. Cios, po którym Mitech nie wstał z kolan nastąpił błyskawicznie. W 83 minucie Sznyrowska atomowym strzałem z krańca pola karnego, ustala wynik na 1:3 dla Górnika. Zwycięstwo ekipy gości umacnia je na pozycji liderek tabeli ( 9 punktów ). Mitech po trzech kolejkach z jednym oczkiem zostaje na 9. miejscu.