Nowe kluby na piłkarskiej mapie Polski #13: GKS Wikielec
Nowe kluby na piłkarskiej mapie Polski Polska

Nowe kluby na piłkarskiej mapie Polski #13: GKS Wikielec

image

W GKS Wikielec nie tak dawno została powołana do życia nowa sekcja piłki nożnej kobiet . Trenerem i prowadzącym zajęcia z grupą młodziczek oraz seniorek jest Adam Klinicki. Większość są to zawodniczki które grały w ITR Jeziorak Iława. Teraz będą grać w  barwach Wikielca. Jest grupa prawie 30 zawodniczek, które są sponsorowane głownie przez rodziców. W życie sekcji piłki nożnej mocno angażuje się Mariusz Jajkowski. Cel jeśli chodzi o rozgrywki trzecioligowe to nauka i jeszcze raz nauka rzemiosła piłkarskiego. Zjednoczone siły Iławy i Wikielca będą jedynym reprezentantem  naszego powiatu w trzeciej lidze. Tak wiec pisze się nowa historia kobiecej piłki nożnej w GKS Wikielec. Będą funkcjonować dwa zespoły III liga i zespół młodziczek. Obecnie zespół jest na krótkim zgrupowaniu trenują po dwa razy dziennie i przygotowują się do wyjazdu na turniej do Białegostoku. Tam zagrają z mocnymi zawodniczkami z Konina, Białegostoku, Warszawy i Krakowa. Jak powiedział trener Klinicki – ,,zespół jedzie tam po naukę.” Trzecioligowy kobiecy GKS Wikielec pierwszy swój mecz mistrzowski rozegra 29 sierpnia. Nasze zawodniczki będą rywalizować z takimi zespołami jak GLKS Jurand Barciany, GKS  Mamry Giżycko, MKS Korsze, KKP Stomil Olsztyn, OKS Stomil Olsztyn, OKS Stomil II Olsztyn, MKS Olimpia Olsztynek, OKS Sokół Ostróda, i MBKS Victoria Bartoszyce. Natomiast 17 sierpnia takie zawodniczki jak Paulina Jajkowska, Zuza Zbrzeska, Monika Gralewska, Sandra Cyglicka i Natalia Fafińska – jadą na obóz kadry wojewódzkiej. GKS Wikielec rozegra także mecze sparingowe w Olsztynie, Tczewie i Grudziądzu. Trzymamy kciuki za dziewczyny z Wikielca.

Oto cała kadra zespołu GKS Wikielec Nikola Jakubik, Patrycja Rutkowska Julia Wrzesińska, Emilia Gawińska, Monika Gralewska, Paula Zięba, Paulina Jajkowska , Aleksandra Sadowska, Maja Ćwiklińska, Michalina Zaborowska, Zuzanna Tęgowska, Natalia Rasztemborska, Sandra Cyglicka, Zuzanna Zbrzeska, Klaudia Wesołowska, Natalia Kaczorowska, Natalia Fafińska, Marta Kaszlewicz, Marlena Mazurek, Natalia Gralewska, Paulina Kaślewicz, Wiktoria Głębiewska, Marcelina Szczygłowska, Martyna Lewandowska, Natalia Strzeszewska, Marta Kłosowska. Trener Adam Klinicki, kierownik zespołu Mariusz Jajkowski.

                                                    Wiesław Raczkowski

FOTO.  Kadra GKS Wikielec w pełnej krasie ale na zdjęciu brakuje –  Emila Gawińskiej, Marty Kaszlewicz, Marceliny  Szczygłowskiej, Oli Sadowskiej oraz Wiktoria Gołębiewskiej

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: